Jdi na obsah Jdi na menu
 


 000.jpg

Aktuality MO Vysoké Veselí 

20.12. 2019
Celý kolektiv Vám přeje příjemné a klidné prožití vánočních svátků a nový rok 2020 naplněný zdravím, pohodou, radostí ze života a osobními i pracovními úspěchy.

25.8.2019
Sportovní rybolov 2019 Zdechovice

Termín Podzimního BOILIES CUPu 48 hodin na Pilském rybníce 2019
13.-15.9.2019


zdechovice1.jpg

O areálu
Areál pro vyznavače rybolovu se rozkládá na ploše 22 ha na okraji obce Zdechovice v Pardubickém kraji, jedná se o soustavu 3 větších a několika menších rybníků (Pilský, Pazderna, Ovčín), přičemž sportovní rybolov je provozován pouze na rybníku Pilský
(7 ha)  a nově je připravován i na rybníku Pazderna  (11 ha).
Břeh rybníku je z části tvořen travnatou pláží, z části kamennou hrází, která je doplněna u chatek o dřevěné schůdky až k vodě.
Rybí obsádkou je převážně kapr, amur a tolstolobik, ale není vyjímkou sumec, lín a čas od času se po boilies ožene štika, candát a vizy velké.
V areálu je k dispozici stánek s občerstvením, sprcha a toalety. Pro nejmenší je zde houpačka, pískoviště a malý dětský koutek ►►► 

vagner.jpg

29.3.2008

V Brně na výstavě jsme měli rozhovor jak Jakub Vágner procestoval za rybami  velkou část světa.

Kdo je Jakub Vágner

Jakub Vágner je v současné době jedním z nejuznávanějších rybářských odborníků v Evropě. Začal rybařit v pěti letech a stalo se jistě osudným, že jeho první rybou v životě byl desetikilový kapr.  Vedle rybaření studoval i pražskou státní konzervatoř, obor kontrabas, ale ve třetím ročníku muziku opustil a jako první Čech se začal mediálně prosazovat v tehdy naprosto neznámém pojmu - sportovní rybaření. Ve svých patnácti letech začal publikovat do mnoha odborných rybářských časopisů u nás i v zahraničí, v sedmnácti letech natočil první rybářský film o lovu sumců a již v osmnácti přišel do ČT s myšlenkou rybářského pořadu, který posléze pod názvem Jak na to  spolumoderoval s hercem Rudolfem Hrušínským.

Jakub Vágner se stal držitelem těchto světových rekordů:

1. světový rekord
Prvním rekordem bylo ulovení 147 sumců za 40 hodin lovu ve Španělsku v září 2006

2. světový rekord
Druhým rekordem je ulovení legendární ryby Amazonie arapaima gigas v únoru 2007.

3. světový rekord
Sportovnímu rybáři Jakubovi Vágnerovi se při rybolovech v dubnu 2007 podařil další, v pořadí  již třetí světový rekord, ulovil sumce obřích rozměrů. Jeden z nich měřil 243 cm a vážil 102 kg, ten druhý, kterým překonal světový rekord, měl 251 cm a 110kg.

                                          "PETRŮV ZDAR