Jdi na obsah Jdi na menu
 


Norsko

Ostrov Averoy leží ve středním Norsku na 63. rovnoběžce v bájném kraji trollů More og Romsdal. S pevninou ho spojuje Královská cesta to je silnice která propojuje sít malých ostrovů nádhernými mosty a vytváří tak nádhernou scenérii. V blízkosti je město a přístav Kristiansund.Ubytování je v krásné jednopatrové vile a dvou přilehlých chatách s elektrickým vytápěním a se zahradou o celkové rozloze 12 000 m čtverečních. Součástí vybavení jsou ložnice pro 2 až 4 osoby, sociální zařízení, jídelna, obývací pokoj, kompletně zařízená kuchyně s lednicí a elektrickým sporákem s troubou, mikrovlnou troubou, televize a krb.

K dispozici je osm 5,5 m dlouhých lodí vyrobených speciálně pro mořský rybolov s držáky na pruty a echoloty. Lodě jsou pro 3 až 4 rybáře a jsou osazeny 15 a 20 HP motory Mercury. Samozřejmostí jsou vesla pro případ poruchy motoru.

Přímo u moře jsou speciální stoly na kuchání ryb s tekoucí vodou a kartáči na jejich čištění. Dále je možnost lovu ryb z kutru daleko na volném moři. Kapitánem je místní rybář se znalostmi výskytu ryb. Lze také navštívit udírnu lososů, kde se dají koupit lososi jak čerstvě uzení tak v celku mražené, pstruzi, halibuti a to vše za velmi výhodné ceny.